Când auzi de “gene false”, pun pariu că te gândeşti fie la smoculeţele de câte trei gene într-un picior care se lipesc cu penseta, intercalat cu ale tale, fie la “perucile” semilună, pereche, mai finuţe sau “de scandal”, pe care le poţi aplica de una singură, în oglindă. Mai uşor sau mai chinuit, după câtă îndemânare ai căpătat în timp. Întâi, un adeziv aplicat pe genele false, urmat de lipirea pe pleoape, cu grija să le urmezi cât mai fidel conturul, să nimereşti cât mai exact poziţia, şi apoi, toată seara, să verifici discret dacă încă mai sunt la locul lor. Acum, dacă e s-o spunem cinstit, cine a crezut vreodată că sunt ale tale? Şi numai dacă ai fost norocoasă să dai peste un gentleman, nu te-a întrebat a doua zi unde sunt perdelele de gene care îţi atingeau arcada ori pometele cu o seară înainte. 🙂
Ştim cât de importantă este privirea unei femei în ecuaţia seducţiei. Ochii sunt primii care pot capta şi captiva atenţia unui bărbat. Zona lor ocupă cam o treime din faţă şi este cea mai expresivă parte a ei. Culoarea, forma, desimea, arcuirea şi lungimea genelor pot face diferenţa între o privire inteligentă, dar cam… neconturată, şi una la fel de inteligentă, dar, în plus, misterios şi natural adumbrită.
Unele au nevoie doar de rimel ori de vopsea pentru a pune în evidenţă genele naturale, dese şi lungi. Pentru altele, mai puţin norocoase, asta nu e de ajuns. Genele false ar fi soluţia, dar parcă nici n-am vrea să avem doar ocazional genele visate şi nici ca ceilalţi să îşi dea seama de truc. Şi cum s-ar putea una ca asta? Cu Xtreme Lashes, o alternativă sigură, cu efect natural şi de durată.
Un american a venit cu ideea de milioane şi pentru milioane de femei care o adoră: GENE APLICATE FIR CU FIR pe genele din dotare, adică EXTENSII DE GENE! Migăloasă treabă şi cu siguranţă, una de stilist. Stilist de gene?!! Nu e prea mult? NU! Şi haideţi să vedem de ce. Că eu am încercat. 🙂
Am fost la salonul lui Moni Nicolae, prevenită să rezerv cam… două ore şi jumătate şi să nu fiu machiată. Şi a început aventura aplicării genelor semi-permanente, fir cu fir. Demachiere, de siguranţă, degresare delicată, protejarea zonei din jurul ochilor cu plasture hidratant, hrănitor, întineritor. Aprecierea formei ochilor şi a ceea ce este potrivit pentru a corecta şi îmbunătăţi expresia, locală şi de ansamblu. Apoi, dintr-o colecţie impresionantă de culori, lungimi, grosimi, curburi şi accesorii pentru ocazii speciale, Moni a ales şi a aplicat peste 80 de fire ne-alergenice pe genele proprii de pe fiecare pleoapă. Muncă de chinez, sub lupă, cu mână sigură şi expertă.
Când a terminat şi mi-a adus oglinda, nu m-am putut freca imediat la ochi a “nu-mi vine-a crede ce văd”, nici să plâng de bucurie, ori să le “ud” ca pe orice lucru nou, măcar cu… apă de ploaie.Trebuia să astept… 48 de ore. După care puteam să uit că nu sunt ale mele. Liber! la tot ce face în mod obişnuit o femei: baie, machiere, demachiere, umblat prin ploaie, ninsoare, vânt. Fiindcă ele cad doar odată cu genele naturale de care au fost delicat şi sigur lipite la… un milimetru de rădăcina acestora. Aşa încât, e nevoie, cam la 3-4 săptămâni, de câte un retuş. Diferenţa? O puteţi vedea şi singure în pozele “înainte şi după”. Adio rimel!
Povestea mea se încheie aici. Dar voi o puteţi duce mai departe. Nu înainte de a afla de pe site-ul http://www.xtremelashes.ro care sunt saloanele şi specialiştii care vă pot oferi acest serviciu neinvaziv de înfrumuseţare.
Priviri şi gene cuceritoare vă doresc, doamnelor şi domnişoarelor! 🙂
Premiul oferit de Xtreme Lashes este o aplicare de gene fir cu fir la salonul ales de câştigătoare şi un produs de îngrijire, Amplifeye. Înscrie-te şi postează povestea ta de dragoste. Succes!

Acest articol este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.